• KESTEL’DE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLEN ÖNDER TANIR GÖREVE BAŞLADI…
  • TANIR: “KESTELLİLER’İN ARASINDA, KESTEL’E HİZMET İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

BURSA - 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Kestel Belediye Başkanlığını kazanan Cumhur İttifakı AK Parti adayı Önder Tanır ile birlikte Kestel Belediye Meclis Üyeliklerine seçilenler, mazbatalarını Kestel İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim İlknur Mut’dan aldılar.

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ve Kestel’in geçmiş dönem Belediye Başkanı Yener Acar ile AK Parti, MHP ve CHP Kestel İlçe Başkanlarıyla AK Parti İl Yöneticilerinin de katıldıkları mazbata töreninden sonra, Kestel Belediyesine geçen Önder Tanır ve Yener Acar arasında görev devir teslimi gerçekleştirildi.

3 dönem Kestel Belediye Başkanlığı yapan Yener Acar, Belediye Başkanlığı görevini Önder Tanır’a devrederken , “15 yıldır ilçemizde, birlik ve beraberlik içerisinde güzel çalışmalara imza attık. Bu dönem içerisinde birlikte çalıştığım belediye meclis üyelerimize ve belediye personellerine teşekkürlerimi sunarım. Bir şenlik havasında geçirdiğimiz 31 Mart seçimleri, Kestel için bir demokrasi bayramı olmuştur. Bu seçimin sonucunda kazanan Kestel ve Kestel halkımız olmuştur. 31 Mart seçimlerinde de Kestel halkımız yine AK Parti Belediyeciliğini seçerek, hizmetlerimizi taçlandırdı. Gelecek dönemde Belediye Başkanımız Önder Tanır’a ve Belediye Meclis Üyelerimize başarılar dilerim” dedi.

Ortak akıl ve istişare vurgusu

Kestel’in 13. Belediye Başkanı olarak seçilen ve görevi Yener Acar’dan devralan Önder Tanır da, 31 Mart seçimlerinin, demokrasinin ve Kestel’in kazandığı bir seçim olduğunu söylerek, Kestellilere teşekkürlerini sundu.  Tanır, “Cumhur İttifakı adayı olarak, bizlere oy veren ve vermeyen tüm Kestellilerin hizmetinde olacağız. Yeni seçilmiş olan Meclis Üyesi arkadaşlarımızla birlikte, her zaman sizlerin hizmetinizde olacağız. Bu noktada ortak akılı, istişareyi elden bırakmadan, sizlerin arasında olarak, sizlere hizmet için çalışacağız. Aldığımız bayrağı, Kestel için çok daha yükseklere çıkartmak için gece gündüz çalışacağız” şeklinde konuştu.

Başkanlık rozetini taktı

Konuşmaların ardından, geçmiş dönem Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a, Belediye Başkanlığı rozetini makam odasında taktı.

Ardından düzenlenen törenle, yeni göreve başlayan Meclis Üyelerine rozetleri, AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları ile geçmiş dönem Kestel Belediye Başkanı Yener Acar tarafından takıldı.

Törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç de, “15 yıl Kestel Belediye Başkanı olarak hizmet veren Yener Acar’a teşekkür ediyorum. Önder Tanır, tevazu, samimiyet ve gayretle çıktığı bu yolda, sabır ve çalışkanlığıyla birlikte Kestel Belediye Başkanı olarak, Kestelli vatandaşlarımıza hizmet etme şansı yakaladı. Önder Tanır Başkanımıza bu yolda başarılar dilerim.  Gönülden inanıyorum ki, Önder Tanır Başkanımız, bütün Kestellilerin belediye başkanı olarak güzel işlere imza atacaktır. Bizlerin de desteği her zaman Önder başkanımızın yanında olacaktır” dedi.