Playstation Turnuvası ( Ocak 2024 )
Playstation Turnuvası ( Ocak 2024 )

Playstation turnavasına başvurmak için TIKLAYINIZ.

TURNUVA KURALLARI1- Turnuvamızda her oyuncu bir takım seçecek ve sonradan takım değiştirilmeyecektir. Takımların tamamı kulüp takımları arasından seçilecektir. Turnuva esnasında bu seçmiş olduğunuz takım dışında farklı bir takımla oynadığınızın tespit edilmesi halinde uyarıya gerek kalmadan diskalifiye edileceksiniz. İki oyuncu aynı takımı seçebilecektir.

2- Düzenleyeceğimiz turnuvamızda, organizasyon sırasında tartışma çıkaran, sözlü hakaret eden, kavgaya yeltenen ve turnuva ortamını bozan kişiler, durumuna ve konumuna bakılmaksızın 2 taraflı olarak diskalifiye edilecek ve bir dahaki düzenlenecek herhangi bir turnuva aktivitesine alınmaması hakkı tarafımızda saklı tutulacaktır. Oyuncularımızdan bu konuda sağ duyulu olmalarını ve bu güzel aktivitenin bir oyun olduğunu unutmamalarını önemle rica ediyoruz.

3- Turnuva eleminasyon sistemine göre yapılacaktır.

4- Eleme maçları 10 dakika üzerinden oynanacaktır. FİNAL maçı 15 dakika üzerinden oynanacaktır.

5- Eleme maçları beraberlik durumunda direk olarak penaltı atışlarına geçilecek. Kazanan takım bir üst tura çıkacaktır. Final maçlarında beraberlik durumunda önce uzatma sonra penaltı atışlarına geçilecek.

6- Oynanan maçlar esnasında futbolculara gösterilen sarı ve kırmızı kartlar bir sonraki maça etki etmeyecektir.

7- Turnuvamızda oynanacak futbol oyunu olan PES 2021 ahlaki futbol kuralları çerçevesinde olacaktır. Oyunun açıklarını herhangi bir şekilde kullanıp su istimal edenler, vakit geçirmeye yönelik hareketlerde bulunanlar olduğu takdirde bu oyuncuların tespiti için durumdan rahatsız olan oyuncular, maçı durdurarak oyunun herhangi bir yerinde kendi maçlarına gözlemci talep edebileceklerdir.

8- Oyun esnasında üçüncü bir kişinin maça müdahalesi kesinlikle yasaktır. Objektif bir turnuva düzenleme amacında olduğumuz için bu konuda oyuncularımızın desteğini bekliyoruz.


9- Turnuva sırasında cep telefonu kapalı veya sessiz durumda olacaktır.

10- Maç içerisinde sadece oyun durduğunda (KORNER – TAÇ – AUT – OFSAYT - FAUL ATIŞI VB. ) START tuşuna basılarak oyuncu değişikliği, oyun planında değişiklik vb. yapılabilir. Bu kurala uymayıp top hareket halinde iken oyunu durduran oyuncu bir sefer uyarılacak. İkincisinde yaparsa diskalifiye edilecektir.

11- Kamera geniş açı olacaktır. Ama istendiği takdirde iki oyuncu anlaşarak kamerayı belirleyebilir.

12- Ekranda radar olacak ve altta yer alacaktır. Yine iki oyuncu anlaşırsa saydamlık durumu veya yeri değiştirilebilecek ya da kaldırılabilecektir.


13- Oyuncuların maç saatinden en az 15 dakika önce turnuva yerinde bulunmaları gerekmektedir. Turnuva saatinde yerinde olmayanlar 3-0 hükmen mağlup sayılıp elenecektir.

14- Oynanan oyun sırasında PlayStation 4’te takılma veya kapanma söz konusu olursa yeni bir maç açılacak ve bir önceki maçta takılma olduğu sıradaki şartlar sağlanacaktır. (KIRMIZI KART, GOLLER VB.) ve kalan maç dakikaları oynanacaktır.
                                             TURNUVA OYUN AYARLARI

Oyun Derecesi: SUPER STAR
Maç Süresi: 10 DAKİKA (  FİNAL maçı 15 dakika )
Sakatlık: KAPALI
Kondisyon: MÜKEMMEL
Uzatmalar: AÇIK
Penaltılar: AÇIK
Değişiklik hakkı: 5
Top Türü: KLASİK
Stadyum : RASTGELE
Zaman : GECE
Mevsim : YAZ
Hava : GÜZEL
Kamera açısı : GENİŞ


TURNUVA DA DAGITILACAK ÖDÜLLER ;
Turnuva da ;
1.ye Playstation 5
2.ye Playstation 4
3.ye Akıllı Saat

 

DİĞER DUYURULAR